Pracownik firmy ochroniarskiej z Malborka został skazany w sprawie postrzelenia włamywacza ponad dwa lata temu. Wyrok jest nieprawomocny. Odwołał się zarówno skazany mężczyzna, jak i pokrzywdzony, który dziś jest inwalidą.

Przed tczewskim sądem zapadł wyrok w sprawie pracownika jednej z malborskich firm ochrony, który w grudniu 2015 roku strzelił do uciekającego włamywacza. Mieszkaniec Kwidzyna – wówczas 29-letni – włamał się do domu jednorodzinnego w dzielnicy Wielbark. Włączył się alarm i dwóch ochroniarzy zaskoczyło go na gorącym uczynku. Jeden z nich podczas pościgu za sprawcą zdecydował się oddać strzały w kierunku uciekającego i trafił. Włamywacz miał pecha: pocisk przebił mu rdzeń kręgowy i jamę opłucnową.

Od początku głównym celem postępowania prowadzonego przez prokuraturę, a potem procesu sądowego, było ustalenie zasadności użycia broni palnej. Ostatecznie sąd w Tczewie uznał, że w tamtych okolicznościach ochroniarz nie powinien strzelać do przestępcy. Pracownik firmy ochroniarskiej został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Orzeczono wobec niego również m.in. 4-letni zakaz prowadzenia działalności związanej z ochroną osób i mienia oraz z posiadaniem broni palnej.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura zadowoliła się rozstrzygnięciem sądu, ale odwołali się od niego zarówno oskarżony, jak i pokrzywdzony, który po zdarzeniu został inwalidą. On sam odpowiadał wówczas za kradzież z włamaniem, bo po postrzeleniu znaleziono przy nim skradziony łańcuszek.

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

4 thoughts on “Ochroniarz skazany za postrzelenie włamywacza”

  1. Dla mnie to przykład niedouczonego pracownika ochrony!!! Broni używamy tylko w obronie życia lub zdrowia. Mienie jest ubezpieczone. Każdy ochroniarz powinien o tym wiedzieć. Co was obchodzi czyjeś mienie. Liczy się wasze życie, praca i rodzina!!!

    1. Krzysiek potraktuj to jako spóźnione życzenia świąteczne, życzę ci aby tobie sie ktoś włamał i skroił wszystko co tylko masz razem ze sznurówkami, przez półgłówków twojego pokroju to się za szybko nie zmieni w tym zjebanym kraju i bandyci będą chronieni prawnie, medal dla ochroniarza zamiast odjebać typa wysłał na wózek do końca życia teraz jak złodziejaszek POpatrzy w lustro zobaczy jaką jest ofermą skoro dał sie trafić to znaczy, że nie ma ani we łbie ani w nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *