Osoby starsze są bardzo potrzebne w firmach ochroniarskich i to nie tylko w Polsce, gdzie brakuje tysięcy pracowników. W każdym strzeżonym obiekcie na świecie powinien być przynajmniej jeden emeryt policyjny lub wojskowy, który ma wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów oraz budzi powszechne zaufanie.

Zdaniem Beniamina Krasickiego z Polskiej Izby Ochrony, tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Oczywiście seniorzy nie mogą działać sami i być alternatywą wobec rosnących braków kadrowych. W tego typu pracy najlepiej sprawdza się zespół złożony z ludzi w różnym wieku, mężczyzn i kobiet. Jednak o taki skład personelu może być coraz trudniej, biorąc pod uwagę, że jesteśmy jedną z najszybciej starzejących się populacji w Europie.

Źródło: www.interia.pl2 thoughts on “Osoby starsze mile widziane w ochronie”

  1. Aktualnie emerytów mundurowych na obiektach jest więcej. Często są obiekty, gdzie pracują wyłącznie emeryci mundurowi.

  2. Uważam ze firmy ochroniarskie zatrudniają emerytów z uwagi na ulgi itp, a nie doświadczenie w kadrze. Myślę że gdyby firmy zatrudniały młodych ludzi na uczciwych zasadach i na godnej umowie o pracę mowa o godziwej stawce godzinowej adekwatnej do odpowiedzialnosci
    to z pewnością nie było by problemu z zatrudnieniem.
    Pracowałem dośc długo w tej brańży to wiem jak wygląda praca w ochronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *