Część pracowników chroniących mienie może zostać skazana za przestępstwo. Wszystko przez nieprawdziwe wpisy w dokumentacji zdrowotnej. Chodzi o niepełnosprawność wśród pracowników ochrony.

Przez lata wiele firm z tej branży chętnie zatrudniało osoby z dysfunkcjami do pilnowania mienia, ponieważ dzięki temu mogli zaoszczędzić na kosztach pracy.

Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą, każdy kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej musi złożyć takie oświadczenie, w którym potwierdza, że nie jest osobą niepełnosprawną.

Według naszych informacji wielu opolskich ochroniarzy podpisało taki dokument. Sęk w tym, że wcześniej mieli orzeczone różne stopnie niepełnosprawności. I tu pojawia się problem, oświadczenie takie składa się bowiem pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.Informacje o tym, że w naszym regionie takie fałszywe w świetle przepisów prawa oświadczenia mogło złożyć wielu opolskich ochroniarzy przekazali nam policjanci z jednej z komend powiatowych na terenie Kędzierzynie-Koźla, którzy zajmowali się sprawą.

Służby niechętnie jednak o niej mówią, szczególnie, że sprawa jest rozwojowa.

To niefrasobliwość, bo ochroniarze mogli napisać prawdę i dalej pracowaliby w zawodzie. A tak mogą być skazani.

Źródło: nto.pl

One thought on “Zataili niepełnosprawność, grozi im sąd”

  1. Niska szkodliwość społeczna, tyle w temacie i uniewinnienie co się rozumie jako powrót do pracy i nie utracenie wpisu KPOF (gdyż jest to jedyne źródło utrzymania). Po co ta panka???!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *